Cancer Remedies

ମାତ୍ର ଦୁଇ ଦିନରେ ପେଟ କ୍ୟାନସର ର କୋଷ ନଷ୍ଟ ହେବାକୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାନ୍ତି

ପେଟ କ୍ୟାନସର ବହୁତ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଦାୟକ l ଏହା ର ସମସ୍ୟା ହେଲା ପ୍ରାଥମିକ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଏହାର ଲକ୍ଷଣ ଜଣା ପଡି ନଥାଏ, ଯେତେବେଳେ ବହୁତ ଡେରି ହୋଇଯାଏ ସେତେବେଳେ ଏହା ଜଣାପଡ଼ିଥାଏ | ପ୍ରତିବର୍ଷ ଏଥିରେ ବହୁତ ଲୋକ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରନ୍ତି l ଠିକ ସମୟରେ ଜଣାପଡ଼ିଲେ ଏହାର ଚିକିତ୍ସା ସମ୍ଭବ |

ଏହି ରୋଗରେ ନଡ଼ିଆ ତେଲ ବହୁତ ପ୍ରଭାବୀ ହୋଇଥାଏ l ନଡ଼ିଆ ତେଲରେ 90% କ୍ୟାନସର ସେଲ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଏ ଓ ଏହା ମାତ୍ର ଦୁଇଦିନ ରେ ଏହାର କାମ ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଥାଏ l

ନଡ଼ିଆ ତେଲରେ 50% Lauric Acid ମିଳିଥାଏ ଯାହା କ୍ୟାନସର ଫାଇଟର ଅଟେ ଓ ଦୁଇ ଦିନରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବା ଆରମ୍ଭ କରିଦିଏ l ନଡ଼ିଆ ତେଲର ଏହି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ  ଲାଭ କଲୋନପେଟ କ୍ୟାନସର ପାଇଁ ଖାସ ପ୍ରଚଳିତ l

ତେଣୁ ଘରେ ଆଜିଠାରୁ ରିଫାଇନ, ଡାଲଡା ଆଦି ତେଲ ବନ୍ଦ କରି ଖାଇବାରେ  ନଡ଼ିଆ ତେଲ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ l ଦକ୍ଷିଣ ଭାରତରେ ସେଥିପାଇଁ ପେଟ କ୍ୟାନସର ବହୁତ କମ ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ l

କୋଲନ୍ କର୍କଟ ହେଉଛି ସାଧାରଣ କର୍କଟ ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ, ଯାହା ଉଭୟ ପୁରୁଷ ଏବଂ ମହିଳାଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥାଏ | ବହୁତଗୁଡ଼ିଏ ପ୍ରାକୃତିକ ଉପଚାର ଏବଂ ଖାଦ୍ୟ ଅଛି ଯାହା ଏହି କର୍କଟ ରୋଗର ପ୍ରତିରୋଧ ସହିତ ଜଡିତ ଅଛି, କିନ୍ତୁ ଅନେକ ଅଧ୍ୟୟନ ହୋଇନାହିଁ, ଯାହା ଦର୍ଶାଏ ଯେ ଏହି ପ୍ରତିକାରଗୁଡ଼ିକ କର୍କଟ କୋଷକୁ ମାରିଦିଏ |

ତେବେ ନିକଟରେ ଜର୍ଣ୍ଣାଲ କର୍କଟ ଅନୁସନ୍ଧାନ (Journal Cancer Research) ରେ ପ୍ରକାଶିତ ଏକ ଅଧ୍ୟୟନରେ ନଡିଆ ତେଲରେ ଏକ ସକ୍ରିୟ କର୍କଟ ବିରୋଧୀ ଉପାଦାନ ମିଳିଛି। ଏହି ତେଲର ଏକ ପ୍ରମୁଖ ଉପାଦାନ ଲରିକ୍ ଏସିଡ୍ I ଆଡିଲେଡ୍ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ଏକ ଅଧ୍ୟୟନରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି ଯେ ଦୁଇ ଦିନ ଚିକିତ୍ସା ପରେ 90% ରୁ ଅଧିକ କୋଲନ୍ କର୍କଟ କୋଷକୁ ମାରିଦେବା ପାଇଁ ଏହା ସକ୍ଷମ ।

ଏହି ଅଧ୍ୟୟନ ଇନ୍ ଭିଟ୍ରୋରେ କରାଯାଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଅନୁସନ୍ଧାନକାରୀମାନେ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ଯେ ଲରିକ୍ ଏସିଡ୍ କ୍ଲିନିକାଲ୍ ଅଧ୍ୟୟନରେ ମଧ୍ୟ କର୍କଟ କୋଷର ମୃତ୍ୟୁକୁ ପ୍ରବର୍ତ୍ତାଇପାରେ।

କାହିଁକିନା ଅନେକ ଇନ୍ ଭିଟ୍ରୋ ଅଧ୍ୟୟନ ଏହି ପର୍ଯ୍ୟାୟକୁ ଅତିକ୍ରମ କରି କ୍ଲିନିକାଲ୍ ପରୀକ୍ଷଣକୁ ଯାଆନ୍ତି ନାହିଁ? ଏହାର କାରଣ ହେଉଛି, କ୍ଲିନିକାଲ୍ ପରୀକ୍ଷା ବହୁତ ମହଙ୍ଗା ଅଟେ I ଯେଉଁମାନେ ମୁଖ୍ୟ ସ୍ରୋତ ଫାର୍ମାସ୍ୟୁଟିକାଲ୍ ଅନୁସନ୍ଧାନରେ ଜଡିତ ନୁହଁନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଅର୍ଥ ପାଇବା କଷ୍ଟକର ହୋଇପଡେ |

ଏହି ପ୍ରକାରର ଅଧ୍ୟୟନ ପାଇଁ ଫାର୍ମାସ୍ୟୁଟିକାଲ୍ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକର ଆଗ୍ରହ ନାହିଁ, କାରଣ ସେମାନେ ତେଲକୁ ପେଟେଣ୍ଟ୍ କରିପାରିବେ ନାହିଁ, ତେଣୁ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏଥିରେ ଟଙ୍କା ନାହିଁ |

American Society for Nutrition ର Clinical Studies ର ଅଧ୍ୟୟନରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ନଡ଼ିଆ ତେଲରେ ଥିବା ଚର୍ବି ମଧୁମେହ, ହାର୍ପିସ୍, ହେପାଟାଇଟିସ୍, ଗଲ୍ ବ୍ଲାଡର ରୋଗ, କର୍କଟ ଏବଂ କ୍ରୋନ୍ ରୋଗକୁ ରୋକିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ।

କେମୋଥେରାପିର ବିଷାକ୍ତ ଏବଂ ଅନେକ ସମୟରେ ବିନାଶକାରୀ ପାର୍ଶ୍ୱ ପ୍ରତିକ୍ରିୟାକୁ ନଡ଼ିଆ ତେଲ ମଧ୍ୟ ହ୍ରାସ କରିବାରେ ଦେଖାଯାଇଛି |

http://stopcancer.health/diet-and-lifestyle/coconut-oil-can-kill-cancer/

How to use Coconut Oil – କିପରି ନଡ଼ିଆ ତେଲ ବ୍ୟବହାର କରିବା

  • ଖାଇବା ପାଇଁ ଆପଣ କୌଣସି ବଢିଆ Virgin, Extra Virgin, Cold Pressed ନଡ଼ିଆ ତେଲ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ I ଏହାକୁ ରାନ୍ଧିବାରେ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ ଓ ଏହାକୁ ଡ଼ାଇରେକ୍ଟ ବି ଖାଇ ପାରିବେ ବା ସାଲାଡ଼ ରେ ପକାଇ ଖାଇପାରିବେ I
  • ଖାଇବା ତେଲ ଉପରେ Edible Oil ଲେଖାଥିବ, ସେହି ନଡ଼ିଆ ତେଲ ଖାଇପାରିବେ I ଯଦି Virgin ବା Cold Pressed ଲେଖାଥିବା ନଡ଼ିଆ ତେଲ ମିଳିଲା ତ ବେଷ୍ଟ – ଏହାକୁ ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତୁ I
  • ରୋଟି, ତରକାରୀ କଲା ବେଳେ ଖାଇବା ନଡ଼ିଆ ତେଲ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ, ବା ଆପଣ ଏହାକୁ ସିଧାସଳଖ 5 ରୁ 15 ml ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପିଇ ପାରିବେ I ପ୍ରଥମେ 5ml ରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଧୀରେ ଧୀରେ 15ml ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବଢ଼ାନ୍ତୁ l

ନଡିଆ ତେଲର ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଲାଭ – Other Benefits of Coconut Oil

More than 1,500 studies prove coconut to be one of the healthiest food on the planet. This super food has been used for decades within the beauty industry to improve hair, skin & nails. The health benefits of this vitamin-rich extra virgin oil are not only limited to the external body, and MCFAs in the oil provides immense overall health benefits.

  1. Anti Bacterial, Anti Fungal,  Anti Viral
  2. Anti-Inflammatory
  3. Carrier Oil For Skin Treatment
  4. Curbs Appetite
  5. Effective In Balancing Hormones
  6. Helps Clean UTI & Kidney Infections
  7. Helps Reduce Inflammation & Arthritis
  8. Helps Reduce Stomach Ulcers
  9. Improves Energy And Endurance
  10. Improves Memory & Brain Functions
  11. Natural Anti-Oxidant
  12. Natural Hair Care Properties
  13. Natural Skin Moisturizer
  14. Oral Health
  15. Weight Loss

 

ନୋଟ – ଯଦି ଏହି ଘରୋଇ ପ୍ରୟାଗରେ ଆପଣଙ୍କ ଶରୀରକୁ  ଅଧିକ ଗରମ ଲାଗେ  ଦୟାକରି ଆପଣ ଏହାର ମାତ୍ରା ଅଧା କରିପାରିବେ ବା ବନ୍ଦ କରିପାରିବେ l