Heart

ରକ୍ତଚାପ କମିଗଲେ(ଲୋ-ବିପି) ବା ବଢିଗଲେ(ହାଇ ବିପି)ରେ କଣ କରିବେ ?

ଲୋ ବିପି ( ନିମ୍ନ ରକ୍ତଚାପ)

କିସମିସ ଓ କଫି ର ପ୍ରୟୋଗ

ଲୋ ବ୍ଲଡ଼ ପ୍ରେସର ବା  ଲୋ ବିପି ସମସ୍ୟା ହୋଇଥାଏ ଯେତେବେଳେ ଆମ ଶରୀରରେ ରକ୍ତ ପ୍ରବାହ ସାମାନ୍ୟ ସ୍ତରରୁ କମ ହୋଇଥାଏ, ଯଦି ଏହି ସମସ୍ୟା ର ଠିକ ସମୟରେ ସମାଧାନ କରା ନଯାଏ ଏହାର ପ୍ରଭାବ ଶରୀରର ଅନ୍ୟ ଅଙ୍ଗ ଉପରେ ପଡିଥାଏ l ତେଣୁ ଆମେ ଏହି ସମସ୍ୟାକୁ ହାଲକା ଭାବେ ନେବା ଉଚିତ ନୁହେଁ ଓ ଏହାର ଚିକିତ୍ସା କରିବା ଉଚିତ l

ଲୋବିପି ରେ ରକ୍ତ ଶରୀରର ସମସ୍ତ କୋଷ ବା ଅଙ୍ଗରେ ପହଞ୍ଚି ପାରେ ନାହିଁ ଯାହା ଫଳରେ ସେହି ଅଙ୍ଗ ଗୁଡିକ ଠିକ ସେ କାମ କରିପାରେ ନାହିଁ, ଯେପରି କିଡନୀ, ବ୍ରେନ, ଲଙ୍ଗସ, ଇତ୍ୟାଦି l

ତଳେ ଦିଆଯାଇଥିବା ଉପାୟ ଏହି ସମସ୍ୟାକୁ ଠିକ କରିପାରେ l

କିସମିସ

ଲୋ ବିପି ସମସ୍ୟା ରେ ଆପଣ ରାତିରେ 30/40 (ମୁଠେ) କିସମିସ ପାଣିରେ ବତୁରାଈ ଦିଅନ୍ତୁ, ଓ ସକାଳେ ଖାଲିପେଟରେ ଏହାକୁ  ସେବନ କରନ୍ତୁ, ଓ ସେହି ପାଣି ମଧ୍ୟ ପିଇ ଦିଅନ୍ତୁ, ଏହି ଉପାୟରେ ଲୋବିପି ସମସ୍ୟାରୁ ଆରାମ ମିଳିବ,   ସପ୍ତାହରେ ନିହାତି ଥରେ ଦୁଇ ଥର ଏପରି କରନ୍ତୁ l

କଫି

ଲୋ ବିପି ସମସ୍ୟା ରେ 1 କପ କଫି ସେବନ କରିବେ, ଏହା ଦ୍ୱାରା ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କୁ ବହୁତ ଲାଭ ମିଳିବ, ପ୍ରତିଦିନ 1 କପ କଫି ସେବନ କଲେ ଏହି ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିବ l

ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଉପାୟ

  • ଦିନକୁ ଦୁଇରୁ ତିନିଥର ପାଣିରେ ନାଲି ଗୁଡ ଓ ଲୁଣ ମିଶାଇ ଏବଂ ଲେମ୍ବୁ ରସ ମିଶାଇ ପିଅନ୍ତୁ।
  • ମିଶ୍ରୀରେ ଲହୁଣୀ (ବଟର) ମିଶାଇ କରି ଖାଆନ୍ତୁ |
  • ପିପଲ(ଓସ୍ତ) ପତ୍ରର ରସକୁ ମହୁ ମିଶାଇ ଚାଟି ଦିଅନ୍ତୁ |
  • କଞ୍ଚା ରସୁଣ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ, ପ୍ରତିଦିନ ଗୋଟେ କିମ୍ବା ଦୁଇଟି ଖୋସା(କଲି) ଦଳି ଖାଆନ୍ତୁ

ଉଚ୍ଚ ରକ୍ତଚାପ (ହାଇ ବିପି)

  • ରସୁଣର ଦୁଇ ପାଖୁଡା ଛେଚି କରି ପ୍ରଥମ ସକାଳେ ଏହାକୁ ଚାଟିବା ଦ୍ୱାରା ରକ୍ତଚାପ କମିଯାଏ | ରସୁଣ ରକ୍ତଚାପ ନିୟନ୍ତ୍ରଣର ଏକ ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ଉତ୍ସ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ଏହା ଶରୀରରେ କୋଲେଷ୍ଟ୍ରଲ ସ୍ତରକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ରଖେ, ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି, କେଶର ଯତ୍ନ ଏବଂ ତ୍ୱଚା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଲାଭ ଦିଏ | ରସୁଣ ରାନ୍ଧିବାରେ କୌଣସି ବଡ଼ କ୍ଷତି ହୁଏ ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ଏହାର କିଛି ଜରୁରୀ ଗୁଣ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଏ | ଆପଣ ରସୁଣ କାଟି ଏହାକୁ ସିଧାସଳଖ ପାଣିରେ ଖାଇପାରିବେ, କିନ୍ତୁ ଯଦି ଆପଣ କଞ୍ଚା ଖାଦ୍ୟ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ନାହିଁ, ତେବେ ଆପଣ ଏହାକୁ ନିଜ ଖାଦ୍ୟରେ ମିଶାଇ ଏହାକୁ ଆପଣଙ୍କ ଖାଦ୍ୟର ଏକ ଅଂଶ କରିପାରିବେ | ଏହାକୁ କିଛି ସମୟ କାଟି ରଖିବା ପରେ ଏହା ବାୟୁରେ ଥିବା ଅମ୍ଳଜାନ ସହିତ ମଧ୍ୟ ମିଶ୍ରିତ ହୋଇଥାଏ, ଯାହା ଶରୀର ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ରସୁଣ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଶରୀରରେ ନାଇଟ୍ରିକ୍ ଅକ୍ସାଇଡ୍ ବଢିଥାଏ ଯାହା ବିପି ହ୍ରାସ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ |
  • ରକ୍ତଚାପରେ ସାଧାରଣ ଲୁଣ(ଧଳାଲୁଣ) ବଦଳରେ, ସୈନ୍ଧବ ଲୁଣ ବ୍ୟବହାର କରିବା ଲାଭଦାୟକ ହେବ |
  • ପାନମହୁରୀ, ଜିରା ଏବଂ ମିଶ୍ରୀ କୁ ସମାନ ମାତ୍ରାରେ ନେଇ ମିଶାଇ ଗୁଣ୍ଡ କରି ସକାଳ ସନ୍ଧ୍ୟା ସାଧା ପାଣି ସହିତ ଖାଇଲେ ଆରାମ ମିଳିବ |
  • ଅଧା ଚାମଚ ଡାଳଚିନି, ଅଧା ଚାମଚ ମହୁ ମିଶାଇ ଏହାକୁ ଉଷୁମ ପାଣିରେ ପ୍ରତିଦିନ ସକାଳେ ପିଅନ୍ତୁ |
  • ଏକ ଗ୍ରାମ ଅର୍ଜୁନ ଛାଲ ର ପାଉଡର ପାଣିରେ ଫୁଟାଇ ପିଅନ୍ତୁ I
  • ପିଆଜରେ କ୍ୱେରେସିଟିନ୍ ନାମକ ଫ୍ଲାଭୋନାଏଡରେ ଭରପୂର ମାତ୍ରାରେ ରହିଥାଏ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ରକ୍ତବାହୀକୁ ପତଳା କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ | ଏହାର ଗ୍ରହଣ ପରେ ତୁରନ୍ତ ରକ୍ତଚାପ ହ୍ରାସ ହୋଇପାରେ |ତେଣୁ ପ୍ରତିଦିନ ପିଆଜ ଖାଆନ୍ତୁ
  • ଆମଲା କେବଳ ଉଚ୍ଚ ରକ୍ତଚାପରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ ନାହିଁ ବରଂ ଅନେକ ରୋଗକୁ ଶରୀରଠାରୁ ଦୂରରେ ରଖେ | ଆପଣ ଅଧା ଚାମଚ ଆମଲା ପାଉଡରକୁ ପାଣିରେ ମିଶାଇ ଏହାକୁ ଖାଇପାରିବେ | କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଏହାକୁ ମହୁ ସହିତ ମିଶାଇ ମଧ୍ୟ ଖାଇପାରିବେ | ବାସ୍ତବରେ ମହୁ ଶରୀରରେ ରକ୍ତ ସଞ୍ଚାଳନକୁ ଉନ୍ନତ କରିଥାଏ | ସକାଳେ ଖାଲି ପେଟରେ ଆମଲା ବ୍ୟବହାର କରିବା ଉଚିତ୍ | ଆପଣ ନିଜ ଖାଦ୍ୟରେ ଆମଲା ରସ ମଧ୍ୟ ମିଶାଇ ପାରିବେ |
  • ଯଦି ବିପି ହଠାତ୍ ବଢେ, ତେବେ ଅଧା ଗ୍ଲାସ୍ ପାଣିରେ ଗୋଲମରିଚ ପାଉଡର ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଗୋଲମରିଚ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା କେବଳ ଖାଦ୍ୟର ସ୍ୱାଦ ବଢି ନଥାଏ, ବରଂ ଅନେକ ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିଥାଏ | ଏହାକୁ ପନିପରିବାରେ ଲଗାଇ ନିୟମିତ ଖାଇ ପାରିବେ | ଏହା ହଜମ ପ୍ରକ୍ରିୟାକୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ କରିଥାଏ |
  • ବିଟରେ ନାଇଟ୍ରିକ୍ ଏସିଡ୍ ଥାଏ ଯାହା ରକ୍ତନଳୀକୁ ଖୋଲିବା ଏବଂ ଚାପ ହ୍ରାସ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ | ଏହା ରକ୍ତ ପ୍ରବାହକୁ ସଠିକ୍ ଭାବରେ ବଜାୟ ରଖିବାରେ ମଧ୍ୟ ସାହାଯ୍ୟ କରେ, ଯାହା ଦ୍ୱାରା ରକ୍ତଚାପ ସାମାନ୍ୟ ହୁଏ ।
  • ବେରି, ବିଶେଷତ (blue) ନୀଳ ବେରିରେ ଅଧିକ ପରିମାଣର ଫ୍ଲାଭୋନାଏଡ୍ ଥାଏ | ଏହା ରକ୍ତଚାପ ହ୍ରାସ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ ଏବଂ ଉଚ୍ଚ ରକ୍ତଚାପ ଦ୍ୱାରା ସୃଷ୍ଟି ହେଉଥିବା ଅସୁବିଧାକୁ ଦୂରେଇ ରଖେ |
  • ଏକ ଅଧ୍ୟୟନ ଅନୁଯାୟୀ, ପ୍ରତିଦିନ ଦହି ଖାଉଥିବା ଲୋକଙ୍କର ଉଚ୍ଚ ରକ୍ତଚାପ ହେବାର ଆଶଙ୍କା 20 ପ୍ରତିଶତ କମ୍ ଥାଏ । ସେହି ସମୟରେ, ଯେଉଁମାନେ ଉଚ୍ଚ ରକ୍ତଚାପର ରୋଗୀ, ଯଦି ସେମାନେ କଦଳୀ ଖାଆନ୍ତି ତେବେ ଏହା BP କୁ ସ୍ୱାଭାବିକ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ |
  • ଓଟମିଲ୍ ହେଉଛି ହାଇ ଫାଇବର, କମ୍ ଚର୍ବି ଏବଂ କମ୍ ସୋଡିୟମ୍ ଥିବା ଖାଦ୍ୟ ଯାହା ବିପି ହ୍ରାସ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ | ଏହାକୁ ପ୍ରତିଦିନ ଜଳଖିଆରେ ଖାଇଲେ ଦିନସାରା ଶକ୍ତି ରହିଥାଏ ଏବଂ ବିପି ମଧ୍ୟ ସ୍ୱାଭାବିକ ହୋଇଥାଏ |
  • ଭୃଷୁଙ୍ଗା ପତ୍ର କେବଳ ଖାଦ୍ୟର ସ୍ୱାଦ ବଢାଏ ନାହିଁ ବରଂ ଏହା ଉଚ୍ଚ ରକ୍ତଚାପ (ହାଏ ବିପି) ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାରେ ମଧ୍ୟ ସାହାଯ୍ୟ କରେ | ଏକ ପାତ୍ରରେ ଏକ କପ୍ ପାଣି ନେଇ ଚାରି ରୁ ପାଞ୍ଚଟି ତରକାରୀ ପତ୍ର (ଭୃଷୁଙ୍ଗା ପତ୍ର)ମିଶାନ୍ତୁ | ଫୁଟିବା ପରେ ଏହାକୁ ଥଣ୍ଡା କରି ଛାଣି ପିଅନ୍ତୁ |
  • ଏକ ଅଧ୍ୟୟନ ଅନୁଯାୟୀ, ବୋଇତାଳୁ ମଞ୍ଜିରେ ଥିବା ମ୍ୟାଗ୍ନେସିୟମ ରକ୍ତଚାପ ସ୍ତରକୁ ହ୍ରାସ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ । ବାସ୍ତବରେ ପୋଟାସିୟମ୍ କିଡନୀକୁ ମୂତ୍ରରୁ ଅଧିକ ସୋଡିୟମ୍ ବାହାର କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ, ଯାହା BP କୁ ସ୍ୱାଭାବିକ କରିଥାଏ

 

ହାର୍ଟ୍ ଡାଏଟ୍ ଚାର୍ଟ୍ ଓ ଔଷଧ ପାଇଁ ପରାମର୍ଶ କରିପାରିବେ

https://www.ayurvedodisha.com/major-benefits-of-berries-in-cancer-and-other-disease/