Cancer Gallery

Role of Nutrition in Cancer – କ୍ୟାନସର ଚିକିତ୍ସାରେ ନ୍ୟୁଟ୍ରିସନ୍ ର ଭୂମିକା ଅତି ଗୁରୁତ୍ତ୍ୱପୂର୍ଣ

କର୍କଟ ରୋଗର ଚିକିତ୍ସା ଏବଂ ପ୍ରତିରୋଧରେ ପୋଷକତତ୍ତ୍ୱ(Nutrition) ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥାଏ | ପୋଷକ ତତ୍ତ୍ୱକୁ ଦୁଇ ଗୋଷ୍ଠୀରେ ବିଭକ୍ତ କରାଯାଇପାରେ, ଯେଉଁଥିରେ Energy nutrients ଏବଂ Protector nutrients ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ | ଭିଟାମିନ୍ ଏବଂ ମିନେରାଲ୍ସ (ଯେପରିକି ବି ଭିଟାମିନ୍ ଏବଂ ମ୍ୟାଗ୍ନେସିୟମ୍), ଯାହା ଏନଜାଇମ୍ କୁ ସକ୍ରିୟ କରି “ଖାଦ୍ୟକୁ ଶକ୍ତିରେ ପରିଣତ କରିବା” ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ, ତାହା Energy nutrients ଖାଦ୍ୟ ଭାବରେ ଜଣାଶୁଣା ଓ ପୋଷକତତ୍ତ୍ୱ (Nutrition) ଯେପରିକି (ବିଟା-କାରୋଟିନ୍, ଭିଟାମିନ୍ ସି, ଭିଟାମିନ୍  ଇ, ତମ୍ବା, ମାଙ୍ଗାନିଜ୍, ସେଲେନିୟମ୍ ଏବଂ ଜିଙ୍କ), ଯାହା ଶରୀରକୁ ପରିବେଶ ପ୍ରଦୂଷକ, ବିଷାକ୍ତ ପଦାର୍ଥ ଏବଂ ବିକିରଣ ଇତ୍ୟାଦିରୁ ରକ୍ଷା କରିଥାଏ, ତାହାକୁ ସଂରକ୍ଷଣ ପୋଷକ (Protector nutrients)  କୁହାଯାଏ | ଖାଦ୍ୟ ଶକ୍ତିରେ ପରିଣତ ହେବା ସମୟରେ ଉତ୍ପାଦିତ ହେଉଥିବା ଫ୍ରି ରେଡିକାଲ (ଅତ୍ୟଧିକ ପ୍ରତିକ୍ରିୟାଶୀଳ, ଅସ୍ଥିର ଅଣୁ) କୁ ଦୂର କରି ଅଧିକାଂଶ ସଂରକ୍ଷଣକାରୀ ପୋଷକ ତତ୍ତ୍ୱ ଆଣ୍ଟିଅକ୍ସିଡାଣ୍ଟ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥାଏ |

ଶାକାହାରୀ ଖାଦ୍ୟରେ ଫାଇବର, ମାଇକ୍ରୋନ୍ୟୁଟ୍ରିଏଣ୍ଟସ୍ ଏବଂ ଆଣ୍ଟିଅକ୍ସିଡାଣ୍ଟ ଭରପୂର ଥାଏ | 66 ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ 1200 ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଉପରେ କରାଯାଇଥିବା ଏକ ଅଧ୍ୟୟନରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ, ଶାକାହାରୀମାନଙ୍କ ଠାରେ ଅଣ-ଶାକାହାରୀମାନଙ୍କ ତୁଳନାରେ କର୍କଟ ରୋଗର ମାତ୍ରା କମ୍ ହୋଇଥାଏ । ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍ ଫର ଏକ୍ସପେରିମେଣ୍ଟାଲ୍ ପାଥୋଲୋଜି, ଜର୍ମାନ କର୍କଟ ଗବେଷଣା କେନ୍ଦ୍ର, ହେଡେଲବର୍ଗ, ଜର୍ମାନୀରେ କରାଯାଇଥିବା ଅନ୍ୟ ଏକ ଗବେଷଣାରୁ ଜଣାଯାଇଛି ଯେ ଶାକାହାରୀମାନଙ୍କ ରକ୍ତ ନମୁନାରେ କାରୋଟେନ୍ ଏବଂ ଗ୍ଲୁଟାମାଇନ୍ ଟ୍ରାନ୍ସଫରସ୍ ଭଳି ଅଧିକ ମାତ୍ରାରେ କର୍କଟ ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ କାରକ ଥାଏ | ଅଧିକନ୍ତୁ, ଶାକାହାରୀମାନଙ୍କଠାରେ ଆମିଷାସୀ(Non-Veg)ଙ୍କ  ତୁଳନାରେ Natural Killer Cell (NK Cell) ର କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ଦୁଇଗୁଣ ଅଧିକ |

କର୍କଟ ରୋଗର ଚିକିତ୍ସା ଏବଂ ପ୍ରତିରୋଧରେ ଆମିନୋ ଏସିଡ୍(Protein) ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥାଏ | L-Arginine ପ୍ରାକୃତିକ କିଲର୍ କୋଷ (NK Cell), ସାଇଟୋଟକ୍ସିକ୍ ଟି ଲିମ୍ଫୋସାଇଟ୍ (CTL) ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ପ୍ରତିରକ୍ଷା କୋଷର Anti-Cancer କାର୍ଯ୍ୟକଳାପକୁ ବଢାଇଥାଏ | ଏନ-ଏସିଟାଇଲ୍ ସିଷ୍ଟାଇନ୍ ହେଉଛି ଏକ ସଲଫର୍ ଧାରଣ କରିଥିବା ଆମିନୋ ଏସିଡ୍, ଯାହା ଡିଏନ୍ଏର ସିନ୍ଥେସିସରେ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥାଏ, ଆଞ୍ଜିଜେନେସିସ୍ କୁ ପ୍ରତିରୋଧ କରିଥାଏ, ଶରୀରର ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି ବଢାଇଥାଏ ଏବଂ ରେଡିଓଥେରାପି ଏବଂ କେମୋଥେରାପିର ବିଷାକ୍ତ ପ୍ରଭାବକୁ ହ୍ରାସ କରିଥାଏ | N-acetyl Cysteine ହେଉଛି ଗ୍ଲୁଟାଥିଅନର ଏକ Precursor ଯାହାକି Free ରେଡିକାଲଗୁଡିକର କ୍ଷତିକାରକ ପ୍ରଭାବରୁ DNA କୁ ରକ୍ଷା କରିଥାଏ | ଅନ୍ୟ ଏକ ସଲଫର୍ ଧାରଣ କରିଥିବା ଆମିନୋ ଏସିଡ୍ Methionine ଭାବରେ ଜଣାଶୁଣା ଯକୃତ କର୍କଟ ରୋଗୀଙ୍କ ବଞ୍ଚିବାର ସମୟ ବଢାଇଥାଏ |

Coenzyme Q10 (Ubiquinone) ସୋୟାବିନ୍, ଅଙ୍ଗୁର ମଞ୍ଜି, sesame seed, walnut ଓ ପାଳଙ୍ଗରେ ମିଳିଥାଏ | କୋଏନଜାଇମ୍ Q10 ସହିତ ବିଟା-କାରୋଟିନ୍, ଭିଟାମିନ୍ ଇ ଏବଂ ସେଲେନିୟମ୍ ଯକୃତ, କିଡନୀ ଏବଂ ହୃଦୟର ଟିସୁକୁ ଫ୍ରି ରେଡିକାଲରୁ ରକ୍ଷା କରିଥାଏ | କୋଏନଜାଇମ୍ Q10 ମାକ୍ରୋଫେଜ୍ ର କାର୍ଯ୍ୟକଳାପକୁ ବଢାଇ କର୍କଟ ରୋଗର ଜେନେସିସ୍ କୁ ରୋକିଥାଏ | ସ୍ତନ କର୍କଟ ରୋଗର ଉନ୍ନତ ମାମଲା (Advanced Stage) ଗୁଡ଼ିକ ଉପରେ କରାଯାଇଥିବା ଏକ ଅଧ୍ୟୟନରେ କୋଏନଜାଇମ୍ Q10 ର ପ୍ରୟୋଗ ପରେ ଟ୍ୟୁମରର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରିଗ୍ରେସନ୍ ଦେଖାଯାଇଛି |

ଗାମା ଲିନୋଲେନିକ୍ ଏସିଡ୍ (GLA) ବ୍ଲାକ୍ କରେଣ୍ଟ ତେଲ, ଇଭିନିଙ୍ଗ୍ ପ୍ରାଇମ୍ ରୋଜ୍ ତେଲ ଏବଂ ମା’ର କ୍ଷୀରରେ ମିଳିଥାଏ | ଗାମା ଲିନୋଲେନିକ୍ ଏସିଡ୍ ଭଲ Eicosanoids (PGE-1) ଉତ୍ପାଦନ କରି କର୍କଟ ରୋଗର ବୃଦ୍ଧିକୁ ପ୍ରତିରୋଧ କରିଥାଏ | GLA ର ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଭିଟାମିନ୍ B3, ଭିଟାମିନ୍ B6, ଭିଟାମିନ୍ ସି ଏବଂ ଜିଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରାଯାଏ | ଅଧ୍ୟୟନରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ GLA ଏବଂ ଭିଟାମିନ୍ ସି ର ମିଶ୍ରଣ ଯକୃତ କର୍କଟ ରୋଗୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବଞ୍ଚିବାର ସମୟ ବଢାଇ ଥାଏ |

ବିଟା-କାରୋଟିନ୍ ଭିଟାମିନ୍ ଏ ର ପୂର୍ବବର୍ତ୍ତୀ ଅଟେ | ଏହା ଗାଜର, ମିଠା ଆଳୁ, ପାଳଙ୍ଗ, ଅଧିକାଂଶ ପନିପରିବା ଏବଂ ହଳଦିଆ ରଙ୍ଗର ଫଳରୁ ମିଳେ | ବିଟା-କାରୋଟିନ୍ Natural Killer Cells (NK Cells) ର କାର୍ଯ୍ୟକଳାପକୁ ବଢାଇ କର୍କଟ ରୋଗ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଶରୀରର ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି ବୃଦ୍ଧିକରେ | ଏହା ଏକ ଆଣ୍ଟିଅକ୍ସିଡାଣ୍ଟ ଭାବରେ ମଧ୍ୟ କାମ କରେ | ବିଟା-କାରୋଟିନ୍ ଶରୀରକୁ ଅନେକ କର୍କଟ ରୋଗରୁ ରକ୍ଷା କରିଥାଏ, ଯେପରିକି ଗର୍ଭାଶୟ, ଫୁସଫୁସ ଏବଂ ପେଟ କ୍ୟାନସର।

ଭିଟାମିନ୍ ଏ କର୍କଟ ରୋଗରେ ଶରୀରରେ ପ୍ରତିରକ୍ଷା କୋଷର କାର୍ଯ୍ୟକଳାପକୁ ବଢାଇବା ପାଇଁ ଜଣାଶୁଣା | 15 ମାସ ପାଇଁ ଭିଟାମିନ୍ ଏ ପ୍ରୟୋଗ ପରେ ଫୁସଫୁସର(Lungs) Squamous Cell Carcinoma ରୋଗୀଙ୍କଠାରେ କ୍ଲିନିକାଲ୍ ଅଧ୍ୟୟନରୁ ଟ୍ୟୁମରର ଗୁରୁତ୍ତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ରିଗ୍ରେସନ୍ ଦେଖାଯାଇଛି | ଭିଟାମିନ୍ ଏ ମଧ୍ୟ ଶରୀରକୁ କ୍ଷତିକାରକ ମେଲାନୋମା ଠାରୁ ରକ୍ଷା କରିଥାଏ | ଭିଟାମିନ୍ ଏ ର ଏକ ଉତ୍ପାଦ, ଯାହାକୁ 13-Cis-Retinoic Acid କୁହାଯାଏ, ତାହା ମୁଣ୍ଡ ଏବଂ ବେକରେ ସ୍କ୍ୱାମସ୍ ସେଲ୍ କାରସିନୋମାରେ ଭଲ ଫଳାଫଳ ଦେଖାଇଥାଏ |

ଭିଟାମିନ୍ ବି 3 କିମ୍ବା ନିୟାସିନ୍ (ନିକୋଟିନିକ୍ ଏସିଡ୍) – ଅଧ୍ୟୟନରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ Vitamin B3, 50 ମିଗ୍ରା ଡୋଜରେ କର୍କଟ ରୋଗର ଚିକିତ୍ସାରେ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ଅଟେ । ଭିଟାମିନ୍ ବି 3 ରେଡିଓଥେରାପି ଏବଂ କେମୋଥେରାପିର ଚିକିତ୍ସା ପ୍ରଭାବକୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରବର୍ତ୍ତାଇ ଥାଏ |

ଭିଟାମିନ୍ ବି 6 କଦଳୀ, ଆପଲ୍, ଗାଜର, ମିଠା ଆଳୁ ଏବଂ ପତ୍ରଯୁକ୍ତ ସବୁଜ ପନିପରିବାରେ ମିଳିଥାଏ | ଭିଟାମିନ୍ B6 ଶରୀରର ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି ବଢାଇଥାଏ | ଏହା ଶ୍ୱାସନଳୀକୁ ପରିବେଶ ପ୍ରଦୂଷଣ ଏବଂ ସଂକ୍ରମଣରୁ ରକ୍ଷା କରିଥାଏ | ଭିଟାମିନ୍ B6 ଯକୃତ ଏବଂ ଗର୍ଭାଶୟର କର୍କଟ ସମେତ ବିଭିନ୍ନ କର୍କଟ ରୋଗର ବୃଦ୍ଧିକୁ ପ୍ରତିରୋଧ କରିଥାଏ | ଏହା ରେଡିଓଥେରାପିର ପାର୍ଶ୍ୱ ପ୍ରତିକ୍ରିୟାରୁ ମଧ୍ୟ ରକ୍ଷା କରିଥାଏ | ବ୍ଲାଡର କର୍କଟ ରୋଗର 33 ଜଣ ରୋଗୀଙ୍କ ଉପରେ କରାଯାଇଥିବା ଅଧ୍ୟୟନରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ଭିଟାମିନ୍ B6 ବ୍ୟବହୃତ ହେବା ପରେ ପୁନରାବୃତ୍ତି ହେଉଥିବା କ୍ୟାନସର ବାରମ୍ବାର ହ୍ରାସ ପାଇଛି I

ଭିଟାମିନ୍ ସି ଅନେକ ଫଳ ଏବଂ ପନିପରିବାରେ ମିଳିଥାଏ, ବିଶେଷତ ସାଇଟ୍ରସ୍ ଫଳ ଓ ବ୍ରୋକୋଲି | ଭିଟାମିନ୍ ସି ଇଣ୍ଟରଫେରନ୍ ଉତ୍ପାଦନକୁ ବଢାଇ ପ୍ରାକୃତିକ କିଲର୍ କୋଷଗୁଡି (NK Cell) କୁ ଉତ୍ସାହିତ କରି ଶରୀରର ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି ବଢାଇ ଥାଏ | ଏହା ନାଇଟ୍ରୋସାମାଇନ୍ ଉତ୍ପାଦନ ହ୍ରାସ କରି କର୍କଟ ରୋଗର ବୃଦ୍ଧିକୁ ପ୍ରତିରୋଧ କରିଥାଏ | ଭିଟାମିନ୍ ସି ଶରୀରକୁ କେମୋଥେରାପି ଏବଂ ରେଡିଓଥେରାପିର ବିଷାକ୍ତ ପ୍ରଭାବରୁ ରକ୍ଷା କରିଥାଏ | ସ୍କଟଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଏବଂ କାନାଡାରେ କରାଯାଇଥିବା ଅଧ୍ୟୟନରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ଭିଟାମିନ୍ ସି ବଞ୍ଚିବାର ସମୟକୁ ବଢାଇ ଥାଏ ଏବଂ କର୍କଟ ରୋଗର ଟର୍ମିନାଲ କ୍ଷେତ୍ରରେ(ଶେଷ ସମୟରେ) ଜୀବନ ପ୍ରଣାଳୀରେ ଉନ୍ନତି ଆଣେ । ଭିଟାମିନ୍ ସି କ୍ୟାନସରର ଚାରିପାଖରେ ସଂଯୋଜକ ଟିସୁକୁ ସ୍ଥିର ଏବଂ ଦୃଢ କରି କର୍କଟ ରୋଗର ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ବିସ୍ତାରକୁ ରୋକିଥାଏ |

ବ୍ରୋକୋଲିରେ ଭରପୂର ମାତ୍ରାରେ ଭିଟାମିନ୍ ସି ଥାଏ ତେଣୁ ଏହା କର୍କଟ ରୋଗର ପ୍ରତିରୋଧକୁ ରୋକିଥାଏ | ଏଥିରେ ଅଧିକ ମାତ୍ରାରେ ଫୋଲିଏଟ୍ ଥିବା ହେତୁ ଏହା ଗର୍ଭାଶୟ କର୍କଟରୁ ରକ୍ଷା କରିଥାଏ | ଏଥିରେ ବିଟା-କାରୋଟିନ୍ ମାତ୍ରା ଅଧିକ ଥିବାରୁ ଶରୀରକୁ ଫୁସଫୁସ କର୍କଟରୁ(Lungs cancer) ରକ୍ଷା କରିଥାଏ |

ଭିଟାମିନ୍ ଡି ଏବଂ ଏହାର ମେଟାବୋଲାଇଟ୍ ଆଞ୍ଜିଜେନେସିସ୍ (formation of new blood vessels) କୁ ପ୍ରତିରୋଧ କରି କର୍କଟ ରୋଗର ବୃଦ୍ଧିକୁ ରୋକିଥାଏ | ଏହା କର୍କଟ କୋଷରେ ଆପୋପ୍ଟୋସିସ୍ (Programmed Cell Death) କୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରେ | ଭିଟାମିନ୍ ଡି କର୍କଟ କୋଷକୁ ସାଧାରଣ କୋଷରେ ପରିଣତ କରେ | ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ କରାଯାଇଥିବା ଅନୁସନ୍ଧାନରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ଭିଟାମିନ୍ ଡି ଶରୀରକୁ ପ୍ରୋଷ୍ଟେଟର କର୍କଟ ରୋଗରୁ ରକ୍ଷା କରିଥାଏ। ସୀମିତ ପ୍ରାକୃତିକ ସୂର୍ଯ୍ୟ କିରଣ କାରଣରୁ ଉତ୍ତର ଅଞ୍ଚଳ (ଆଇସଲ୍ୟାଣ୍ଡ, ଡେନମାର୍କ ଏବଂ ସ୍ୱିଡେନ)ରେ ପ୍ରୋଷ୍ଟେଟ କର୍କଟ ରୋଗ ଅଧିକ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି।

ଭିଟାମିନ୍ E  ସବୁଜ ପତ୍ରଯୁକ୍ତ ପନିପରିବା, ଗହମ ଘାସ, ଏବଂ ଅଶୋଧିତ(unrefined) ଉଦ୍ଭିଦ ତେଲରେ ମିଳିଥାଏ | ଏହାର ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଆଣ୍ଟିଅକ୍ସିଡାଣ୍ଟ ଏବଂ detoxifying କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ହେତୁ ଏହା ଶରୀରକୁ ବିଭିନ୍ନ Carcinogensରୁ ରକ୍ଷା କରିଥାଏ | ପାଟିରେ ହୋଇଥିବା ଲ୍ୟୁକୋପ୍ଲାକିଆର ରୋଗୀଙ୍କ ଉପରେ କରାଯାଇଥିବା ଏକ ଅଧ୍ୟୟନରେ 24 ସପ୍ତାହ ପାଇଁ ଭିଟାମିନ୍ ଇ (ଦୈନିକ 400 IU ର ମାତ୍ରାରେ ଦିନକୁ ଦୁଇଥର) ବ୍ୟବହୃତ ହେବା ପରେ 46 ପ୍ରତିଶତ କ୍ଷେତ୍ରରେ ରିକୋଭରି ଦେଖାଯାଇଛି। ଭିଟାମିନ୍ ଇ ଶରୀରକୁ ଅନେକ କର୍କଟ ରୋଗରୁ ରକ୍ଷା କରିଥାଏ, ବିଶେଷକରି କୋଲୋନ୍ କର୍କଟ | ଏହା କେମୋଥେରାପି ଏବଂ ରେଡିଓଥେରାପିର ବିଷାକ୍ତ ପାର୍ଶ୍ୱ ପ୍ରତିକ୍ରିୟାକୁ ମଧ୍ୟ ହ୍ରାସ କରିଥାଏ | (ଟକୋଫେରଲ)

Folic acid – କୋବି, ସବୁଜ ପତ୍ରଯୁକ୍ତ ପନିପରିବା, ସାଇଟ୍ରସ୍ ଫଳ ଏବଂ ଦୁଗ୍ଧଜାତ ଦ୍ରବ୍ୟରେ ଫୋଲିକ୍ ଏସିଡ୍ ମିଳିଥାଏ | ଏହା DNA ର ସିନ୍ଥେସିସରେ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥାଏ | ଫଲିକ୍ ଏସିଡ୍ ଶରୀରକୁ ଅନେକ କର୍କଟ ରୋଗରୁ ରକ୍ଷା କରିଥାଏ, ବିଶେଷକରି ଗର୍ଭାଶୟ କର୍କଟ |

ଓମେଗା -3 ଫ୍ୟାଟି ଏସିଡ୍ ମାଛ ଏବଂ ଉଦ୍ଭିଦ ତେଲରେ (ଫ୍ଲାକ୍ସସିଡ୍, କଖାରୁ ମଞ୍ଜି, ସୂର୍ଯ୍ୟମୁଖୀ ଏବଂ ୱାଲନଟ୍) ରେ ମିଳିଥାଏ | କୋଷଗୁଡ଼ିକର ସାଧାରଣ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଏମାନେ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରନ୍ତି | ଓମେଗା-୩ ଫ୍ୟାଟି ଏସିଡ୍ ଖରାପ ଇକୋସାନଏଡ (ଯେପରିକି PGE-2) ଉତ୍ପାଦନକୁ ପ୍ରତିରୋଧ କରି ଶରୀରକୁ କର୍କଟ ରୋଗରୁ ରକ୍ଷା କରିଥାଏ | ଓମେଗା- ୩ ଫ୍ୟାଟି ଏସିଡ୍ ଶରୀରକୁ ସ୍ତନ ଏବଂ ଯକୃତର କର୍କଟରୁ ରକ୍ଷା କରିଥାଏ | ଓମେଗା-3 ଫ୍ୟାଟି ଏସିଡ୍ କର୍କଟ କୋଷର କୋଷ ମେମ୍ବ୍ରାନକୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରି କେମୋଥେରାପି ଏବଂ ରେଡିଓଥେରାପିର ଚିକିତ୍ସା ପ୍ରଭାବକୁ ବଢାଇଥାଏ | ଓମେଗା -3 ଫ୍ୟାଟି ଏସିଡ୍ ମଧ୍ୟମ ପରିମାଣରେ ଖାଇବା ଉଚିତ୍ |

ଜେନିଷ୍ଟାଇନ୍(Genistein) ଏବଂ ଡିଆଡଜେନ୍(Diadzein) ହେଉଛି ସୋୟାବିନ୍ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଲେମ୍ବୁରେ ମିଳୁଥିବା ପ୍ରାକୃତିକ ଫାଇଟୋ-ଓଷ୍ଟ୍ରୋଜେନ୍ | ଜେନିଷ୍ଟାଇନ୍ ଏବଂ ଡିଆଡଜେନ୍ ଇଷ୍ଟ୍ରୋଜେନ୍ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଅବରୋଧ କରି ହରମୋନ୍ ନିର୍ଭରଶୀଳ କର୍କଟ ରୋଗର ବୃଦ୍ଧିକୁ ପ୍ରତିରୋଧ କରନ୍ତି | ଅଧ୍ୟୟନରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ଜେନିଷ୍ଟାଇନ୍ କିଛି ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଅଙ୍କୋଜେନରେ ପରିବର୍ତ୍ତନକୁ ରୋକିଥାଏ | ଏଥିରେ ଆଣ୍ଟିଅକ୍ସିଡାଣ୍ଟ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ମଧ୍ୟ ରହିଥାଏ |

Limonene – ସାଇଟ୍ରସ୍ ଫଳ, ମସଲା ଓ ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକ ତେଲରେ ଲିମୋନିନ୍ ମିଳିଥାଏ | ଲିମୋନିନ୍ ଏବଂ ଏହାର ଅନ୍ୟତମ ଉତ୍ପାଦକ, ଯାହାକୁ ପେରିଲିଲ୍ ଆଲକୋହଲ୍ କୁହାଯାଏ, ଟ୍ୟୁମର ବୃଦ୍ଧିକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ମିଳିଥାଏ | ଲିମୋନିନ୍ ମଧ୍ୟ ଯକୃତରେ ଡିଟକ୍ସଫିକେସନ୍ ପ୍ରକ୍ରିୟାକୁ ବଢାଇଥାଏ |

Fibre – ସବୁଜ ପନିପରିବା, ଫଳ ଏବଂ ଚୋକଡଥିବା ଶସ୍ୟ (whole grain)ରେ ମିଳୁଥିବା ଫାଇବର ହଜମ ପ୍ରକ୍ରିୟାରୁ ବିଷାକ୍ତ ପଦାର୍ଥ ବାହାର କରି ଶରୀରକୁ କର୍କଟ ରୋଗରୁ ରକ୍ଷା କରିଥାଏ | ଇନୋସିଟଲ୍ ହେକ୍ସାଫୋସଫେଟ୍ (Inositol hexaphosphate) ଉଚ୍ଚ ଫାଇବର ଖାଦ୍ୟରେ ମିଳିଥାଏ ଯେପରିକି ଲେମ୍ବୁ, ଶସ୍ୟ ଏବଂ ସାଇଟ୍ରସ୍ ଫଳ | ୱାଶିଂଟନ୍‌ର ସିଆଟେଲରେ ଥିବା ଫ୍ରେଡ୍ ହୁଚିନ୍ସନ୍ କର୍କଟ ଅନୁସନ୍ଧାନ କେନ୍ଦ୍ର (Fred Hutchinson Cancer Research Centre) ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଥିବା ଅଧ୍ୟୟନରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ଇନୋସିଟୋଲ୍ ହେକ୍ସାଫୋସଫେଟ୍ ଆଣ୍ଟିକ୍ୟାନସର କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ଧାରଣ କରିଥାଏ।

Lactobacilli – ସାଧାରଣତ ମଣିଷର ଅନ୍ତନଳୀରେ ମିଳୁଥିବା ଲାକ୍ଟୋବ୍ୟାସିଲି ହେଉଛି ବନ୍ଧୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଜୀବାଣୁ, ଯାହା ରାସାୟନିକ carcinogens କୁ detoxify କରି ଏବଂ ସିଧାସଳଖ ଶରୀରକୁ କର୍କଟ ରୋଗରୁ ରକ୍ଷା କରିଥାଏ | ଲାକ୍ଟୋବାସିଲି ବି ଭିଟାମିନ୍ ଉତ୍ପାଦନ କରେ, ଯାହା ଶରୀରର ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି ବଢାଇଥାଏ | ବ୍ଲାଡର କର୍କଟ ରୋଗର 138 ରୋଗୀଙ୍କ ଉପରେ କରାଯାଇଥିବା ଏକ ଅଧ୍ୟୟନରେ ଲାକ୍ଟୋବ୍ୟାସିଲି ପ୍ରୟୋଗ ପରେ ପୁନରାବୃତ୍ତି ହେବାର ବହୁତ କମ୍ ଘଟଣା ଦେଖାଯାଇଛି | advanced stage କର୍କଟ ରୋଗର 100 ରୋଗୀଙ୍କ ଉପରେ କରାଯାଇଥିବା ଅନ୍ୟ ଏକ ଅଧ୍ୟୟନରେ ଲାକ୍ଟୋବ୍ୟାସିଲି ବୁଲଗାରିକସ୍ ପ୍ରୟୋଗ ପରେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ବଞ୍ଚିବା ଏବଂ ଉନ୍ନତ ମାନର ଜୀବନ ଦେଖାଯାଇଛି।

ସେଲେନିୟମ୍ ହେଉଛି ଏକ ଟ୍ରେସ୍ ମିନେରାଲ୍, ଯାହା ଫଳ ଏବଂ ପନିପରିବାରେ ମିଳିଥାଏ | ଗ୍ଲୁଟାଥିଅନ୍ ନାମକ ଏକ ଏନଜାଇମର ସିନ୍ଥେସିସରେ ସେଲେନିୟମ୍ ଜରୁରୀ ଅଟେ, ଯାହା ଶରୀରର ଡିଟକ୍ସଫିକେସନ୍ ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥାଏ | ସେଲେନିୟମ୍ ପ୍ରାକୃତିକ କିଲର୍ କୋଷଗୁଡ଼ିକର କାର୍ଯ୍ୟକଳାପକୁ ମଧ୍ୟ ବଢାଇଥାଏ ଏବଂ micro-metastases କୁ ବନ୍ଦ କରିଥାଏ | ସେଲେନିୟମ୍ ଡିଏନ୍ଏ ମରାମତି ଏନଜାଇମକୁ ଉତ୍ସାହିତ କରି ଶରୀରକୁ କର୍କଟ ରୋଗରୁ ରକ୍ଷା କରିଥାଏ | 17 ଟି ଦେଶରୁ ସଂଗୃହିତ ତଥ୍ୟ ଦର୍ଶାଇଛି ଯେ ଖାଦ୍ୟରେ ସେଲେନିୟମ୍ କମ୍ ଗ୍ରହଣ କଲେ ଲ୍ୟୁକେମିଆର ଜେନେସିସ୍ ଏବଂ କୋଲନ୍, ରେକ୍ଟମ୍, ପ୍ରୋଷ୍ଟେଟ୍, ଓଭାରି, ସ୍ତନ ଏବଂ ଫୁସଫୁସ ଭଳି ଅନେକ କର୍କଟ ରୋଗ ହୋଇପାରେ। ଫିନଲ୍ୟାଣ୍ଡରେ କରାଯାଇଥିବା ଏକ ଅଧ୍ୟୟନରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ଲିଟର ପିଛା 45 mcg per litre ରୁ କମ୍ ସେରମ୍ ସେଲେନିୟମ୍ ସ୍ତର ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିମାନଙ୍କୁ  ତିନି ଗୁଣ ଅଧିକ କର୍କଟ ରୋଗ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଥାଏ |

Copper (ତମ୍ବା) ହେଉଛି ଏକ ଟ୍ରେସ୍ ଉପାଦାନ ଯାହା ଶରୀରରେ ପ୍ରତିରକ୍ଷା କୋଷଗୁଡ଼ିକର ସଠିକ୍ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ | ତମ୍ବା ହେଉଛି ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଗୋଷ୍ଠୀର ଏନଜାଇମର ସିନ୍ଥେସିସରେ ଏକ ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକ ସହ-କାରକ, ଯାହା Cupro-enzymes ଭାବରେ ଜଣାଶୁଣା, ଯାହା ଶରୀରକୁ କର୍କଟ ରୋଗରୁ ରକ୍ଷା କରିଥାଏ |

Zinc (ଜିଙ୍କ) ପିଆଜ, ଶସ୍ୟ, ସୋୟା ବିନ୍ ଏବଂ ସୂର୍ଯ୍ୟମୁଖୀରେ ମିଳିଥାଏ | ଡିଏନ୍ଏର ସିନ୍ଥେସିସ୍ ରେ ଏହା ଜରୁରୀ | ଜିଙ୍କ ଶରୀରକୁ ଅନେକ କର୍କଟ ରୋଗରୁ ରକ୍ଷା କରିଥାଏ, ବିଶେଷକରି ପ୍ରୋଷ୍ଟେଟର କର୍କଟ ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ କୋଷର କାର୍ଯ୍ୟକଳାପକୁ ବଢାଇ ଥାଏ | ତମ୍ବା ସହିତ ଜିଙ୍କର ଏକ ବିରୋଧୀ ସମ୍ପର୍କ ଅଛି, ଯଥା ଗୋଟିଏର ଅତ୍ୟଧିକ ଅନ୍ୟର ଅଭାବ ସୃଷ୍ଟି କରେ |

ଜର୍ମାନିୟମ୍ ହେଉଛି ଏକ ଟ୍ରେସ୍ ଉପାଦାନ ଯାହା କୋଷଗୁଡ଼ିକରେ ଅମ୍ଳଜାନର ଉପଲବ୍ଧତା ବଢାଇଥାଏ | ଜର୍ମାନିୟମ୍ କର୍କଟ ରୋଗର ବୃଦ୍ଧିକୁ ପ୍ରତିବନ୍ଧିତ କରେ କାରଣ ଅମ୍ଳଜାନ ସମୃଦ୍ଧ ଅବସ୍ଥାରେ କର୍କଟ କୋଷ ବଞ୍ଚିପାରିବ ନାହିଁ | କ୍ଷୁଦ୍ର-କୋଷ ଫୁସଫୁସ କର୍କଟ ରୋଗର ଅସମ୍ଭବ ମାମଲା ଉପରେ ଜାପାନରେ କରାଯାଇଥିବା ଏକ ଅଧ୍ୟୟନରେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ବଞ୍ଚିବାର ସମୟ ଏବଂ କେମୋଥେରାପି ଓ ରେଡିଓଥେରାପି ସହିତ ଜର୍ମାନିୟମ୍ ପ୍ରୟୋଗ ପରେ କମ୍ ପାର୍ଶ୍ୱ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଖାଯାଇଛି |

Molybdenum ହେଉଛି ଏକ ଟ୍ରେସ୍ ଉପାଦାନ ଯାହା ଆଲକୋହଲ୍, ଆଲଡିହାଇଡସ୍, ସଲଫାଇଟ୍ ଏବଂ ତମ୍ବା ଧାରଣକାରୀ ଯୌଗିକଗୁଡିକର ଡିଟକ୍ସଫିକେସନ୍ ପାଇଁ ଅଳ୍ପ ପରିମାଣରେ (ପ୍ରତିଦିନ 150-500 mcg) ଆବଶ୍ୟକ ହୋଇଥାଏ | Molybdenum ଶରୀରକୁ ବିଭିନ୍ନ କର୍କଟ ରୋଗରୁ ରକ୍ଷା କରିଥାଏ, ବିଶେଷତ Esophageal କର୍କଟ |

Chromium – ଗ୍ଲୁକୋଜ ସହନଶୀଳତା କାରକ (GTF) ର ସିନ୍ଥେସିସରେ କ୍ରୋମିୟମ ଜରୁରୀ | କ୍ରୋମିୟମ ରକ୍ତରେ ଶର୍କରା ସ୍ତରକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରି ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଉନ୍ନତି କରି ଶରୀରକୁ କର୍କଟ ରୋଗରୁ ରକ୍ଷା କରିଥାଏ | ବିଶୋଧିତ ଖାଦ୍ୟ (ଯେପରିକି ଧଳା ଚିନି ଏବଂ ଧଳା ମଇଦା) ର, (ଯେଉଁଥିରେ କ୍ରୋମିୟମର ପରିମାଣ ବହୁତ କମ୍) ଦୀର୍ଘ ସମୟ ବ୍ୟବହାର ଫଳରେ ହାଇପରଗ୍ଲାସେମିଆ ହୋଇପାରେ |

Potassium ଶରୀରକୁ କର୍କଟ ରୋଗରୁ ରକ୍ଷା କରିଥାଏ କାରଣ ଏହା ନଷ୍ଟ ହୋଇଥିବା DNA ମରାମତି କରିବାରେ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥାଏ | ଚାଇନାରେ କରାଯାଇଥିବା ଏକ ଅଧ୍ୟୟନରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ଉଚ୍ଚ ପୋଟାସିୟମ୍ ଏବଂ କମ୍ ସୋଡିୟମ୍ ଗ୍ରହଣ DNA କ୍ଷୟକୁ ଆଂଶିକ ବଦଳାଇଥାଏ |

Manganese – ମାଙ୍ଗାନିଜ୍ ଅନେକ ଏନଜାଇମର ସିନ୍ଥେସିସରେ ସହ-କାରକ ଅଟେ| ଏକ ପ୍ରମୁଖ ଆଣ୍ଟିଅକ୍ସିଡାଣ୍ଟ ଏନଜାଇମ୍ ମଧ୍ୟରୁ ସୁପରକ୍ସାଇଡ୍ ଡିସମ୍ୟୁଟେଜ୍ (Superoxide dismutase) ଭାବରେ ମାଙ୍ଗାନିଜ୍ ଥାଏ | ଏହା ଶରୀରକୁ କର୍କଟ ରୋଗରୁ ରକ୍ଷା କରିଥାଏ | ମାଙ୍ଗାନିଜ୍ ଷ୍ଟ୍ରେସ୍ ହରମୋନ୍ (କର୍ଟିସୋଲ୍) ର ଇମ୍ୟୁନୋ-ଦମନକାରୀ ପ୍ରଭାବକୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରତିରୋଧ କରିଥାଏ |

Magnesium – ବାଦାମ, ଶସ୍ୟ, ବାଦାମୀ ଚାଉଳ (brown rice) ଏବଂ ସବୁଜ ପନିପରିବାରେ ମ୍ୟାଗ୍ନେସିୟମ୍ ମିଳିଥାଏ | ଏହା ରକ୍ତ ଏବଂ ଶରୀରର ଅନ୍ୟ ଟିସୁରେ pH ସନ୍ତୁଳନ ବଜାୟ ରଖିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ | ଡିଏନ୍ଏର ସିନ୍ଥେସିସରେ ମ୍ୟାଗ୍ନେସିୟମ୍ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥାଏ | ଏହା ଶରୀରକୁ କର୍କଟ ରୋଗରୁ ରକ୍ଷା କରିଥାଏ |

Calcium – ବାଦାମ, ସବୁଜ ପନିପରିବା ଏବଂ ଦୁଗ୍ଧ ପଦାର୍ଥରେ କ୍ୟାଲସିୟମ୍ ମିଳିଥାଏ | କ୍ୟାଲସିୟମ ଶରୀରକୁ କୋଲନ କର୍କଟରୁ ରକ୍ଷା କରିଥାଏ | ମ୍ୟାଗ୍ନେସିୟମ୍ ସହିତ କ୍ୟାଲସିୟମ୍ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବା ଉଚିତ କାରଣ ମ୍ୟାଗ୍ନେସିୟମ୍, କ୍ୟାଲସିୟମ୍ ର ଅବଶୋଷଣରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ |

ଅଧିକ ଜାଣନ୍ତୁ –

https://www.cancer.gov/about-cancer/treatment/side-effects/appetite-loss/nutrition-pdq.